Jezte pouze v rozmezí osmi hodin denně

Osmihodinová dieta
Osmihodinová dieta | Zdroj: Pixabay.com

Spoustu zaručených diet vychází z vynechávání něčeho a nahrazování něčím jiným. Nový trend, který by se více než dietou dal nazvat životním stylem, na to jde trochu jinak. Není totiž úplně tak důležité, co jíte, ale kdy.

Osmihodinová dieta vám dává každý den 8 hodin na jídlo. Sice se v popisu diety dočtete, že je nastavená na časové rozmezí od 9:00 do 17:00, ale v praxi se osvědčilo tento čas dodržet tak, aby to vyhovovalo vašemu životu a režimu.

Žádná revoluční myšlenka se nekoná

Některé věci jsou někdy až jednoduché na to, aby nás přesvědčili o tom, že fungují. Ale někdy možná ty nejjednodušší věci fungují. Člověk osm hodin spí, osm hodin pracuje, tak proč by nemohl mít osm hodin na stravování? Dieta je rozšířená hlavně v USA, kde doktoři jako největší problém obezity vidí dlouhé ponocování a od toho se odvíjející stravování v pozdních hodinách. V době, kdy už by náš žaludek a naše střeva potřebovala odpočívat, je zatěžujeme těžkým jídlem, které nemají šanci zpracovat. Proto většina jídla zůstává nezpracovaná až do rána, než se opět vzbudíme a tělo se nastartuje. V tuhle dobu tělo pokračuje v trávení chipsů, které jsme tam stihli poslat v 11 večer. Co se děje s jídlem během noci si asi umíte představit.

16 hodin pro odpočinek je ideálních

Žaludek neslouží pouze k trávení, ale dle nejnovějších poznatků je to druhý mozek v našem těle, který neustále bojuje s vnějšími vlivy. Jakmile ho zatížíme trávením těžkého jídla, vystavujeme ho značné zátěži. Ten si s ní samozřejmě umí poradit, ale pokud mu dáváme zabrat dlouhodobě, projeví se to např. zhoršenou imunitou a onemocníme. Proto je více než nasnadě dopřát mu během 24 hodin více odpočinku než jen pouhých 8 hodin během spánku, které i tak mnohdy narušíme pozdním stravováním.

Jak tedy na osmihodinovou dietu?

Záleží, v kolik vstáváte a jaký je váš pracovní režim. Někdo začíná snídat až v 11 hodin a proto si může dát poslední jídlo v 7 večer. Pokud vstáváte brzy a nemůžete snídat déle než v 9 ráno, potom bude vaše poslední jídlo v 5 odpoledne. Pro někoho to zní možná až moc krutě, protože právě v rozmezí 5 – 8 hodin večer si dopřává jídlo po celodenní práci, ale právě tomu vás má tato dieta vyvarovat. Je to zkrátka špatný zvyk, kterého se musíte pro správný životní styl zbavit.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *