Pivo jako kosmetický přípravek? Může být

Pivo jako kosmetický přípravek
Pivo jako kosmetický přípravek | Zdroj: FreeImages.com

Pivo jako alkoholický nápoj má v České republice ohromnou tradici. Věděli jste však, že lze jeho pozitivní účinky využít i v kosmetice? Jak jste asi pochopili, nepůjde o konzumaci piva, ale o jeho vnější použití přímo na těle.

Krásné vlasy

Tady se úplně nabízí reklamní slogan – silné a lesklé vlasy s poctivou dvanáctkou. Pivo je bohaté na antioxidanty, aminokyseliny a spoustu dalších prospěšných látek. Opláchněte vlasy vodou a vmasírujte pivo až ke kořínkům. Nechte působit několik minut a poté opláchněte a omyjte šamponem. Provádějte pravidelně a uvidíte, že se vaše vlasy mnohem zlepší. Že to není úplná blbost podporuje i fakt, že se spoustu kosmetických přípravků s pivem prodává. Jenže ten obsah piva je tam zanedbatelný.

Pivní lázeň pro posílení nehtů

Velký obsah draslíku a křemíku v pivu vám pomůže posílit nehty. Nejlepší je zaplatit si pivní lázně a spojit to s relaxem. Pokud si však chcete připravit pivní lázeň doma, smíchejte olivový olej, jablečný ocet a pivo. Tuto směs ohřejte, nalijte např. do lavoru a položte do ní ruce na nejméně 20 minut. To samé můžete aplikovat s nehty u nohou.

Na akné a pro zdravou pokožku

Účinky piva můžete využít i v pleťové masce. Smíchejte jedno vejce s několika lžícemi piva a pár kapkami mandlového oleje. Nechte působit cca 15 minut a poté důkladně omyjte. Velké množství antioxidantů obsažených v pivě zpomalí proces stárnutí vaší pokožky. Alkohol se pak postará o pročištění pokožky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *